Skip to content

Chińska żaba finansowa

chinska zaba finansowa

Chan Chu w języku chińskim to ropucha lub żaba na pieniądze. Jeśli chcesz przyciągnąć dobrobyt, obfitość i bogactwo, koniecznie ustaw w swoim domu żabę z monetą w pysku. Pamiętaj jednak, że to, gdzie ją ustawisz ma ogromne znaczenie dla odniesienia pełni korzyści w tym przedsięwzięciu.


Chińska, trójnożna żaba pieniężna, przyciągająca bogactwo i dobrobyt.


Legenda o chińskiej żabie obfitości

Pewnego razu w Chinach, mały chłopiec bawił się przy stawie, rzucając kamieniami. W pewnym momencie zobaczył żabę i wiele się nie zastanawiając rzucił w nią kamieniem. Kamień uderzył w tylną łapę żaby, a ta przerażona natychmiast wskoczyła do wody i więcej się nie pojawiła.

W drodze do domu, chłopiec zaczął zastanawiać się nad tym co zrobił i szybko poczuł trawiące go wyrzuty sumienia.

Następnego dnia ponownie udał się nad staw. Tym razem zabrał ze sobą złapane owady. Ułożył je na pniu, w miejscu, gdzie zranił płaza i czekał. Ale żaba się nie zjawiała. Poczucie winy zaczęło narastać w nim jeszcze bardziej, więc chłopiec przyszedł i dnia następnego i następnego… 

Mijały lata, a on każdego dnia przynosił owady nad staw. Aż pewnego dnia, kiedy dorosły już chłopak zbliżył się do wody, zobaczył swoją żabę. Siedziała nieruchomo przyglądając mu się uważnie, a on dostrzegł, że nie miała tylnej łapki. Podszedł do niej ostrożnie i zaczął błagać o przebaczenie, ale żaba tylko zarechotała. 

Chłopak nie zmienił swojego zwyczaju. Codziennie przychodził nad staw i rozmawiał ze swoją żabą.

Czas płynął. Teraz, już dorosły mężczyzna, miał dwóch synów. Pewnego dnia jeden z nich ciężko zachorował. Mężczyzna sprzedał wszystko co miało jakąkolwiek wartość, żeby ratować chorego potomka, ale pieniędzy na zakup lekarstw nie starczyło. 

Nadszedł ten dzień, kiedy syn dostał tak silnej gorączki, że zrozpaczona rodzina podeszła do jego łóżka, żeby się z nim pożegnać. Wtedy, do pomieszczenia wskoczyła trójnożna żaba ze złotą monetą w buzi.

Chłop płacząc rzewnymi łzami i dziękując staremu przyjacielowi, wybiegł do miasta, żeby jak najszybciej kupić niezbędne lekarstwa. 

Od tej pory żaba pieniężna, nazywana również ropuchą trójnożną, stała się mitycznym stworzeniem, o którym opowiadały sobie kolejne pokolenia. Pojawiała się zawsze po to, żeby przynieść bogactwo i szczęście.


zaba-feng-shui

Trójnożna żaba Feng Shui z monetą w pysku, sprowadzi bogactwo do Twojego domu.


Gdzie ustawić chińską żabę finansową?

Według zasad Feng Shui, żaba powinna zostać umieszczona w tak zwanym kącie zamożności, czyli energetycznym centrum pieniędzy domu. W klasycznym Feng Shui, to południowo-wschodni róg domu, w Feng Shui zachodnim, to lewa górna część przestrzeni, widoczna na planie piętra.

Żabę można również ustawić w narożniku pomieszczenia, które znajduje się naprzeciwko, po przekątnej drzwi wejściowych. W takim ułożeniu, żaba powinna być zwrócona do środka, tak aby energia pieniędzy weszła i nie wydostała się na zewnątrz. 

W pracy, możesz ją ustawić na biurku, w pobliżu miejsca, gdzie przechowuje się dokumenty finansowe. A także w pobliżu lub naprzeciwko kasy, zawsze skierowaną do wnętrza pomieszczenia. To przynosi pieniądze ze świata zewnętrznego.

Kiedy już umieścisz swoją przyciągającą bogactwo żabę, pamiętaj, aby ją ożywić, umieszczając ją na czerwonej kartce papieru lub zawiązując wokół niej czerwoną wstążkę na szczęście i trwały dobrobyt. Nie dotyczy to tych żab, które mają już czerwone elementy.

O tym pamiętaj!

Żabę bogactwa zawsze ustawiaj w sposób pełen szacunku. Utrzymaj w czystości samą figurkę jak i jej otoczenie. Nigdy nie stawiaj jej na podłodze. Zamiast tego, aby chronić jej energię, wybierz powierzchnię nieco uniesioną, np. szafkę ustawioną przy ścianie.

Jednak nie umieszczaj żaby zbyt wysoko, ponieważ uniemożliwi jej to dostęp do kieszeni, które powinna wypełniać pieniędzmi.

ropucha trojnozna

Tych miejsc unikaj

Chińska żaba finansowa nigdy nie powinna znaleźć się na środku pokoju, pod oknem, w korytarzu lub w obszarze o dużym natężeniu ruchu. Ponadto, nie należy umieszczać jej w sypialni, kuchni czy łazience, ponieważ będąc w tych pomieszczeniach może przynieść pecha.

Według zasad Feng Shui, żaba bogactwa nie powinna być umieszczana twarzą w twarz z drzwiami, ponieważ ucieknie i nie wróci. Również, umieszczona zbyt wysoko mogłaby wyskoczyć. Nie wolno jej stawiać przed lustrem. Żaby zawsze należy kierować do wewnątrz pomieszczenia.

Ile żab fortuny 

Dla wzmocnienia działania tego talizmanu bogactwa, warto jest mieć kilka trójnożnych ropuch. Przy czym, najbardziej pożądana ilość to cyfry będące wielokrotnością 3, czyli 3, 6 i 9. Liczba 3 reprezentuje harmonię ziemi, nieba i człowieka. Liczba 6 dostęp do szczęścia nieba. Natomiast 9 oznacza wielkość mocy i obfitości, a także wieczność.

W sytuacji, gdy mamy więcej żab warto ustawić je w różnych kierunkach.

Summary
Review Date
Reviewed Item
Żaba pieniężna naprawdę przynosi pieniądze. Kupiłam ją w sierpniu 2020 i w przeciągu dwóch miesięcy niespodziewanie otrzymałam dodatkowy zastrzyk gotówki.
Author Rating
51star1star1star1star1star
Product Name
Chińska żaba Feng Shui
Price
PLN 34,14
Product Availability
Available in Stock