Skip to content

Co oznaczają kolory serc?

Jesteś jedną z tych osób, które dołączają emotikony do swoich wiadomości, które wysyłają przez WhatsApp, Messenger czy Facebook? 

Emojis mają różne znaczenia, a jednym z najczęściej używanych emotikonów są kolorowe serca. Każde z nich ma swoją unikalną symbolikę i znaczenie. Jeśli jeszcze ich nie znasz, koniecznie sprawdź ten artykuł.

Kolory serduszek – znaczenie

❤️ Serduszko czerwone

Wysyłając czerwone serce podkreślasz uczucie miłości, a także emocje związane z pasją, namiętnością i romantycznością. To symbol miłości w najczystszej postaci.

🧡 Serduszko pomarańczowe

Pomarańczowe serce to symbol uczucia dopiero co rozpoczynającego się, jeszcze niedojrzałego. To symbol początku obiecującego, namiętnego związku. 

💛 Serduszko żółte

Żółte serce to symbol miłości bezwarunkowej, bez kłamstw i niechęci. Miłość mniej romantyczna, za to szczera, czysta. Używane w kontekście przyjaźni, szczęścia i radości w życiu.

💚 Serduszko zielone 

Zielony to kolor reprezentujący młodość, świeżość i płodność. Miłość i więź z naturą. Jednak zielone serce może symbolizować także zazdrość lub nadzieję na dobre rozwiązanie.

💙 Serduszko niebieskie 

Niebieskie serce używa się do wyrażenia ugaszonego płomienia namiętności, utraconej zmysłowości. To również kolor zaufania, który oznacza lojalność i przyjaźń.

💜 Serduszko fioletowe 

Fioletowe serce to wyraz miłości niemożliwej, trudnej do osiągnięcia, miłości zakazanej, bądź ukrytej.

🖤 Serduszko czarne 

Czarne serce wyraża ból i smutek. Odnosi się do utraty bliskiej osoby lub definitywnej rozłąki zakochanych. Symbolizuje pustkę w sercu po stracie lub rezygnację z miłości na skutek żałoby.

🤎  Serduszko brązowe

To serce miłośników czekolady lub kawy. Brązowe serce wiąże się również z uczuciem spokoju i przywiązaniem do ziemi, przyrody w szerszym znaczeniu.

🤍  Serduszko białe

Białe serce to symbol czystego i niewinnego uczucia. To również serce, które nie zostało skalane silnymi emocjami, zarówno tymi pozytywnymi jak i negatywnymi.

💔 Złamane serce 

To symbol rozstania, ale także smutku wywołanego odrzuceniem. Wyraża ból lub cierpienie po utracie miłości przez zdradę lub odrzucenie.

❣️ Serce wykrzyknik

To symbol miłości do potęgi. Serduszko – wykrzyknik podkreśla emocje i uczucia, jakie czujemy do nadawcy.

💕 Dwa serca

Miłość wisi w powietrzu! To wyraz sympatii i przyjaźni, ale także używa się dwóch serc niczym nie złączonych do wyrażenia serc rozdzielonych, miłość na odległość lub miłość z daleka.

💞 Serca obracające się wokół siebie

Dwa serca, które obracają się w kółko reprezentują miłość między dwoma osobami. Ktoś chce zasłużyć na miejsce w Twoim sercu.

💓 Bijące serce

Bijące serce reaguje na miłość, którą czuje do drugiej osoby. To symbol silnej więzi, uczucia i życia. Ktoś, kto Ci je wyśle chce powiedzieć, że jego serce bije dla Ciebie.

💗 Rosnące serce

Serce rosnące to symbol coraz głębszego uczucia, miłości która kwitnie. Dlatego i serce bije coraz szybciej.

💖 Lśniące serce (z gwiazdkami)

Osoba, która wyśle do Ciebie takie serce chce podkreślić, że Cię ubóstwia. To także symbol wskrzeszonej miłości z niewyczerpaną energią.

💘 Przebite serce

Jeśli serce zostało przebite strzałą Kupidyna, to jego właściciel jest beznadziejnie zakochany.

💝 Serce z kokardką

Osoba, która wysłała Ci serce z kokardą chce Ci podarować swoją miłość, chce być z Tobą i spędzić wspólnie życie. 

💟 Dekoracja w kształcie serca

Ozdobna wersja symbolu serca symbolizuje miłość, przychylność i sympatię Twojego rozmówcy.