Skip to content

Numerologia: 8

numerologia 8
  • Ciało niebieskie: Saturn
  • Żywioł: Ziemia
  • Karma: Przywództwo
  • Znak zodiaku: Koziorożec
  • Karta Tarota: Siła
  • Kolor: Srebrny
  • Kamień: granat, gagat
  • Sławne ósemki: Michał Anioł, Nelson Mandela, Sandra Bullock, Cate Blanchett, Penélope Cruz, Amy Winehouse.
  • Zgodność innych liczb z 8: sprawdź numerologię partnerską

Numerologiczna ósemka odznacza się zdolnościami wykonawczymi i politycznymi. To symbol władzy, autorytetu, osiągania uznania. Mają łatwość do podejmowania decyzji i przewodzenia, skłonności do poświęceń, ale również brak im skrupułów.

Liczba osiem to synonim samowystarczalności, sukcesu materialnego oraz zdecydowania. Jest wymagająca wobec siebie i innych, przedsiębiorcza, a także ambitna, choć ta ostatnia cecha bywa czasem dla nich zgubna. 

Ma tendencję do pracoholizmu i złego zarządzania pieniędzmi. Brak ósemce instynktu humanitarnego, stosując represję wobec podwładnych. Posiada mało cierpliwości wobec innych ludzi w ogóle. Wykazuje skłonności do stresu i materializmu.

Znaczenie liczby 8

Ósemka reprezentuje ludzi o wielkiej osobowości, niezwykle wytrwałych w osiąganiu swoich celów, a jej astrologicznym odpowiednikiem jest Saturn. 

To osoby ambitne, obdarzone dużą siłą woli, wielką energią, kochające sukces i dlatego robią wszystko, co w ich mocy, aby go osiągnąć, bez względu na cenę.

numerologiczna-8

Świetni organizatorzy, bardzo niezależni, prowadzeni pragnieniem osiągnięcia sukcesu. Marzą o rzeczach wielkich i dążą do tego, aby mieć to co najlepsze. Łatwo im zaimponować dużą wrażliwością.

Numerologiczna ósemka jest praktyczna, realistyczna i konstruktywna we wszystkich swoich działaniach, dlatego nie daje się ponieść swoim emocjom czy oszukać. Kiedy muszą podjąć decyzję, dokładnie się nad nią zastanawiają i analizują, aby nie popełnić błędu. W każdej sytuacji potrafią nad sobą panować, wiedzą również jak różne sytuacje kontrolować, czy to w życiu zawodowym czy miłosnym.

Osobowość numerologicznej 8

Liczba osiem ma silną i nieco arogancką osobowość, która czasami przeraża tych, którzy chcą się do niej zbliżyć. To ludzie, którzy idą przez swoje życie z wielką pewnością siebie. Są bardzo bystrzy, sprytni we wszystkim co robią i nie wahają się wykorzystać całej swojej pomysłowości do osiągnięcia swoich celów. 

Ich silny charakter, ambicja i pragnienie sukcesu oznacza, że czasami uciekają się do manipulowania innych, we własnym interesie. Otacza je szczególny magnetyzm i mają ogromną siłę przekonywania.

Choć obdarzone wyrafinowanym gustem, nie mają uprzedzeń wobec tych, którzy nie są do nich podobni, odznaczający się niezdarnością lub nie zbliżający się nawet z daleka do kanonów doskonałości.

Lubią zabawę, są bardzo towarzyskie, elokwentne, często podziwiane. To ludzie entuzjastyczni we wszystkich aspektach życia, a ich pasja i temperament są zaraźliwe. Starają się żyć pełnią życia, nie tracąc żadnych szans, które im się nadarzają.

Miłość i związki z numerologiczną 8

To osoby dość trudne do dogłębnego poznania, stąd czasami mogą zaskakiwać. W jednej chwili są czułe i uczuciowe, aby za chwilę stać się obojętne, co przez wielu jest postrzegane jako obłuda.

Ambitne, z ogromnym darem do przekonywania, zazwyczaj olśniewają innych ludzi, wzbudzając ich podziw, choć w miłości nie są zbyt wierne. Ich charakter sprawia, że oddając się relacji, bywają bardzo zazdrosne, ale nie mają skrupułów, aby zerwać związek, kiedy się nim zmęczą. Ciągle poszukują miłości, aby zmiękczyć swój charakter. Kiedy partner im odpowiada, są bardzo otwarte na miłość.

Numerologiczna 8 w pracy

Ósemki nie boją się ciężkiej pracy. Emanują zaraźliwym entuzjazmem. Wymagające wobec siebie i współpracowników. Ich nastawienie na osiąganie sukcesu i potrzeba odnoszenia zwycięstw czyni z nich doskonałych kierowników, zdolnych do prowadzenia i motywowania zespołów. 

W pracy poszukują uznania, ciągle się doskonalą, z myślą o dążeniu do mistrzostwa. Ich elokwencja i umiejętności krasomówcze pozwalają na łatwe poruszanie się w każdej dziedzinie życia. Łatwo się dostosowują do każdej sytuacji w pracy.

Numerologiczna 8 w domu

Osiem jest wesoła i zabawna, a w domu czuła i kochająca, ale czasami ich silny charakter ujawnia małego dyktatora. Ich zaangażowanie w realizację swoich celów sprawia, że czasami spędzają więcej czasu w pracy niż w domu, ale kiedy wracają do domu, oddają się swoim bliskim jak nikt inny.

Blaski i cienie ósemki

To bardzo emocjonalni, wrażliwi i mili ludzie. Lubią otwierać się na innych, są bardzo towarzyscy i mają duże poczucie humoru. Ósemki są spontaniczne i łatwo przystosowują się do zmian. Ich elokwencja i inteligencja pomagają im w osiągnięciu sukcesu. Mają świetny, wyrafinowany gust. Lubują się w elegancji.

Jednak to również trudne do zrozumienia osoby, z tendencją do kłamstwa i hipokryzji. W kwestiach dotyczących tego czego chcą, nie mają skrupułów, osiągają to za wszelką cenę. Niewierne, zazdrosne i niezorganizowane.