Skip to content

Numerologia: 7

numerologia 7
  • Ciało niebieskie: Neptun
  • Żywioł: Woda
  • Karma: Zaufanie
  • Znak zodiaku: Ryby
  • Karta Tarota: Rydwan
  • Kolor: Różowy
  • Kamień: akwamaryn, koral
  • Sławne siódemki: Fiodor Dostojewski, Winston Churchill, Stephen Hawking, Mel Gibson, Johnny Depp, Elon Musk, Leonardo DiCaprio.
  • Zgodność innych liczb z 7: sprawdź numerologię partnerską

Numerologiczna siódemka odznacza się analitycznym umysłem, zmysłem obserwacji i rozwiniętej intuicji. To liczba intelektu, myśli, idealizmu i mądrości.

Siódemki mają tendencję do projekcji swojego życia w sferze idealizmu i aktywności intelektualnej, to perfekcjoniści. Są obdarzone umiejętnościami w zakresie analizy i badań, inteligentnego pozyskiwania wiedzy. To osoby o uroczej osobowości, chociaż lubią samotność i spokój, co może przeobrazić się w skłonność do izolowania. Są bardzo powściągliwe, ich postawy często nieelastyczne, drażni je rozpraszanie uwagi, bywają sarkastyczne i kłócą się… ciszą.

Znaczenie liczby 7

Liczba siedem symbolizuje bezpieczeństwo i ochronę, a jej astrologicznym odpowiednikiem jest Neptun. Różne siły emitowane przez siódemki czynią z nich ludzi, którzy nigdy nie podejmą się konfrontacji, stąd ich prewencyjny i bezpieczny charakter. 

numerologiczna-7

To osoby, które cenią odważnych ludzi i dlatego nie odnoszą się dobrze do tych, którzy są słabi lub boją się stawić czoła problemom czy wyzwaniom, które wyznacza im życie.

Ich odważny charakter sprawia, że szczególnie poważają tych, którzy zostali pokonani lub ponieśli porażkę, ale walczyli do końca. Siódemki również dają z siebie wszystko co niezbędne do osiągnięcia celów.

Choć nie wszyscy odnajdą logikę w ich postępowaniu, to siódemki odznaczają się wysoką inteligencją, choć o bardzo małej elastyczności. Dla nich osoby, które zmieniają swoje zdanie lub punkt widzenia wykazują się brakiem osobowości. Bronić swojego stanowiska czy poglądu za wszelką cenę to, w ich ocenie, bycie spójnym ze sobą i odważnym. Dlatego też tak bardzo cenią tego typu postawę u innych.

Osobowość numerologicznej 7

Siódemki charakteryzuje dobroć i hojność. Chronią tych, których kochają. To bardzo pewni siebie ludzie, którzy chętnie niosą pomoc innym, nie oczekując niczego w zamian. 

Emanują pewnością siebie i siłą, choć ich zdrowie często cierpi. Bywają leniwe, wykazują sporą obojętność i małą inicjatywę, chociaż bardzo się to zmienia wówczas gdy coś je silnie motywuje. Wtedy są zazwyczaj pierwszymi, które podejmują się pracy, proponują nowe pomysły, wykazując się zaangażowaniem i przedsiębiorczością.

To silni ludzie, z charakterem, ale także pokroni. Walczący o swoje ideały, szczerzy, potrafiący dostosować się do każdych okoliczności. Mimo że z natury są życzliwi i szlachetni, nie wspierają słabych i tych, którzy się nad sobą litują.

Ich wrodzone zdolności analityczne przyczyniają się do tego, że sporo się zastanawiają zanim podejmą decyzję. Ciekawe, spostrzegawcze, lubią być niezależne. Są dość nieufne wobec wszystkiego czego nie znają lub nie miały okazji sprawdzić, przeanalizować.

Miłość i związki z numerologiczną 7

Siódemki kochają bardzo i mają poczucie chronienia swoich najbliższych. To liczba dość hermetyczna, duchowa, najbardziej enigmatyczna wśród wszystkich liczb. Jest nieelastyczna i to często może być przyczyną scysji w związku. Siódemka niechętnie zmienia swoje przekonania, idee i myśli.

Numerologiczna 7 w pracy

Zawodowo siódemki odznaczają się pracowitością i w pełni oddają się swoim zadaniom, ale zazwyczaj nie są zbyt kreatywne w swojej pracy.

Nie lubią udawać kogoś kim nie są, są dyskretne i czują się pewnie w tym co robią i mówią. Ich analityczna i spostrzegawcza osobowość pomaga im w podejmowaniu trafnych decyzji. Są perfekcjonistami we wszystkim czego się podejmą i wkładają wiele wysiłku w to co robią.

Numerologiczna 7 w domu

Siódemka kocha życie rodzinne, ale ich lenistwo i bezczynność im nie pomaga. Nie lubią zobowiązań i wolą przekazać kontrolę nad różnymi sprawami. To dyskretne i czułe osoby wobec swoich najbliższych. Mają niewielu przyjaciół, ale te przyjaźnie, które nawiązali zazwyczaj utrzymują przez całe życie.

Blaski i cienie siódemki

Siódemki są miłymi i szlachetnymi ludźmi. Wyróżnia je przede wszystkim ich analityczna osobowość, hojność, szczerość, inteligencja, pokora i zdolności adaptacyjne do wszystkich sytuacji i okoliczności.

Z drugiej strony, źle znoszą nagłe zmiany. Lubią rutynę i monotonię. Brakuje im poczucia humoru, nie są zbyt ambitne, bardzo konformistyczne, wykazują małą inicjatywę w swoich działaniach.