Skip to content

Numerologia: 6

numerologia 6
  • Ciało niebieskie: Wenus
  • Żywioł: Powietrze
  • Karma: Oddanie
  • Znak zodiaku: Waga
  • Karta Tarota: Kochankowie
  • Kolor: Fioletowy
  • Kamień: szafir
  • Sławne szóstki: Aleksander Dumas, Friedrich Nietzsche, J. R. R. Tolkien, John Lennon, Stevie Wonder, Jeff Bezos.
  • Zgodność innych liczb z 6: sprawdź numerologię partnerską

Numerologiczna szóstka to symbol miłości, wiarygodności, wierności i uczciwości. Szóstki mają silne poczucie odpowiedzialności. Są zrównoważone, wyrozumiałe, hojne i pomocne. To osoby godne zaufania. Cenią życie rodzinne i sztukę. Choć bywają też zazdrosne, uparte, egocentryczne i nieco wścibskie. 

Znaczenie liczby 6

Liczba sześć symbolizuje prawdę, sprawiedliwość, równowagę i miłość, a jej astrologicznym odpowiednikiem jest Wenus. 

To ludzie wyrozumiali i opiekuńczy. Kochają i chcą być kochani. Ich zdolności interpersonalne sprawiają, że z dużą łatwością komunikują się z przyjaciółmi i rodziną.

numerologiczna-6

Choć z początku jawią się jako osoby uważne i spokojne, w głębi serca kryją coś zupełnie przeciwnego, choć świadomie tego nie okazują.

Ta dwoistość sprawia, że bywają czasami nieprzewidywalne, pozostając, mimo to, wrażliwe, romantyczne i idealistyczne. Choć wykazują wielką dojrzałość w podejmowaniu sprawiedliwych decyzji we wszystkich sprawach, czasami miewają problemy ze stawieniem czoła problemom, które pojawiają się w ich życiu.

Są tradycjonalistami, dlatego przestrzegają tego co ustalone. Nie przepadają za byciem bohaterem czegokolwiek.

Osobowość numerologicznej 6

Numerologiczna szóstka ma spokojną i pogodną osobowość. To ludzie delikatni, trochę naiwni i bardzo opiekuńczy, choć rzadko to przyznają przed samymi sobą. 

Szóstki bywają dość skrajne w swoich odczuciach: bardzo optymistyczne lub bardzo pesymistyczne, we wszystkim co się z nimi dzieje. Pomimo tych wahań, zawsze starają się dbać o bezpieczeństwo swoich najbliższych. 

Choć ich życie jest pełne zamieszania i sprzeczności, mają tendencję do bycia bardzo uporządkowanymi i punktualnymi, we wszystkim czego się podejmą. Ponadto, są wytrwałe i skrupulatne, co często prowadzi je do osiągnięcia sukcesu.

Miłość i związki z numerologiczną 6

Ich osobowość, czułość i emocjonalność sprawiają, że numerologiczne szóstki są bardzo romantycznymi ludźmi i okazują całą swoją miłość tym, których kochają. Jednak jedną z rzeczy, których również potrzebują one same, jest ta sama miłości, którą oferują swojemu partnerowi. 

To ludzie hojni i bardzo zaangażowani, więc zawsze zwracają uwagę na potrzeby swojego partnera. Są blisko, wiedzą jak słuchać i zazwyczaj dają dobre rady, kiedy tylko chcą być wysłuchani.

Życie szóstki skupia się na rodzinie, są bardzo wierne. Uwielbiają organizować lub przygotowywać wszystko, co związane jest z życiem rodzinnym: przyjęcia, imprezy, wyjazdy lub wakacje.

Numerologiczna 6 w pracy

Szóstki mają zdolność do zarabiania pieniędzy i chętnie korzystają z małych przyjemności i kaprysów. Ich ogromne zdolności komunikacyjne sprawiają, że w środowisku pracy jawią się z dużą ilością energii. 

Pomimo, że w ich wnętrzu panuje duża nieufność do różnych aspektów życia społecznego, to w pracy są zazwyczaj produktywne, uporządkowane i bardzo perfekcyjne jeśli chodzi o wykonywane zadania.

Są bardzo profesjonalne i zazwyczaj podejmują najlepsze decyzje dla dobra wspólnego. Ich wytrwałość sprawia, że docierają tam, gdzie innym uporu zabraknie.

Numerologiczna 6 w domu

Szóstki są bardzo familijne. Kochają życie rodzinne, są wyrozumiałe, uważne, czułe i opiekuńcze. Uwielbiają spędzać czas w domu i cieszą się jego atmosferą.

Blaski i cienie szóstki

To ludzie bardzo kochający, odpowiedzialni, godni zaufania, pomocni i bezinteresowni. Wyróżnia je wspierająca i lojalna osobowość. Uwielbiają życie rodzinne, są wierni w miłości, wyrozumiali i wiedzą jak zarabiać pieniądze.

Ale to także ludzie, którzy lubią kontrolować. Mają skłonność do kłamstw i manipulacji. Bywają niestabilne, skrajne w swoim postępowaniu. Łatwo się rozpraszają i nieustannie poszukują ochrony dla swojej rodziny lub przyjaciół.