Skip to content

Numerologia: 5

numerologia 5
  • Ciało niebieskie: Merkury
  • Żywioł: Powietrze
  • Karma: Wolność
  • Znak zodiaku: Bliźnięta
  • Karta Tarota: Kapłan
  • Kolor: Niebieski
  • Kamień: szmaragd
  • Sławne piątki: Benjamin Franklin, Abraham Lincoln, Karol Darwin, Fryderyk Chopin, Adolf Hitler, Steven Spielberg, Angelina Jolie.
  • Zgodność innych liczb z 5: sprawdź numerologię partnerską

Liczba 5 wyraża się w działaniu i żywiołowości. Jest to symbol wolności, zdolności przystosowawczych, ducha przygody i podróżowania, ale także niespójności i nadużywania zmysłów.

Pełna energii i towarzyska, o nowych i wizjonerskich pomysłach, szybkim, błyskotliwym myśleniu, wielowymiarowa, ciekawa i odkrywcza.

Numerologiczne piątki pociąga to co nieznane, dziwne i tajemnicze. Ciągle poszukują nowych wyzwań, potrzebuje zmian. Z drugiej strony, to osoby niecierpliwe, skłonne do podejmowania pochopnych decyzji, impulsywne i porywcze.

Znaczenie liczby 5

Numerologiczna piątka to symbol wolności, zmiany i przygody. Wibracje pięciu odnoszą się do doświadczania życia wszystkimi zmysłami, gdzie wolność jest ich fundamentalną częścią. 

To osoby energiczne, buntownicze, niecierpliwe i impulsywne. Ta impulsywność zazwyczaj kosztuje je trochę rozczarowań, kiedy coś nie idzie po ich myśli stają się agresywne.

numerologiczna-5

Ich pasja do życia i wolności przyczynia się do tego, że opuszczają dom rodzinny bardzo młodo i stają się wiecznymi podróżnikami.

Uwielbiają poznawać ludzi, nowe kraje i przeżywać nowe doświadczenia. Nienawidzą rutyny, czekania i muszą być w ciągłym ruchu. Nie lubią wyjaśniać swoich działań i zawsze starają się pamiętać o wszystkim, co się wydarzyło, gdy byli młodzi.

Są one niezwykle inteligentne i będąc w centrum tabeli numerologicznej utrzymują dobre relacje z innymi numerami, jednocześnie mając do nich dostęp.

Piątki, choć są dość naiwne, są również nonkonformistami. Nie lubią rozwodzić się nad przeszłością i jej błędami. Żyją w teraźniejszości i mają swoje widoki na przyszłość. Kochają postęp, ewolucję i zmiany. Życie jest dla nich wyzwaniem dlatego zawsze starają się żyć nim w sposób intensywny i nieograniczony.

Osobowość numerologicznej 5

Liczba 5 to osobowość wolna i niespokojny ducha. To ludzie otwarci i łatwi do poznania. Cenią sztukę, talent i piękno. To bardzo ciekawi, nieco egoistyczni ludzie, temperamentni i bardzo impulsywni. Ich otwarty charakter sprawia, że łatwo nawiązują kontakty z innymi, chętnie również zapuszczają się w nieznane lub cokolwiek, co ich pociąga. 

Są to ludzie energiczni, aktywni, którzy nie lubią być w spokoju, nie robiąc nic. Dlatego kochają podróże i przygody, zarówno w samotności, jak i w towarzystwie.

Przede wszystkim starają się żyć intensywnie, mimo że są bardzo odpowiedzialne we wszystkich swoich działaniach. 

Piątki są też nieco samolubne i złośliwe. Bywają agresywne, kiedy widzą, że coś nie dzieje się po ich myśli. Są analityczne, starając się udzielić odpowiedzi na pytanie dlaczego, dotyczące najróżniejszych aspektów. 

Miłość i związki z numerologiczną 5

Chęci i radość do życia w pełni, czynią osoby spod numeru 5, zakochującymi się z ogromną łatwością. Nie bardzo lubią więzi, więc nie są zbyt wierne swojej parze. Ich niekontrolowany temperament sprawia, że są czasami nieprzewidywalne i zazwyczaj nie są dobroduszne, co sprawia, że trudno jest im znaleźć miłość.

W miłości są bardzo żarliwe, ale ich brak solidarności oznacza, że zazwyczaj nie są to ludzie, którzy pomagają przezwyciężać problemy. Dzieje się tak, ponieważ 5 rozumie, że każdy musi być odpowiedzialny za swoje czyny i dlatego, gdy coś się z nią dzieje, nie oczekuje od nikogo pomocy.

Numerologiczna 5 w pracy

To schludni, odpowiedzialni ludzie, podejmujący się czegokolwiek z dużą intensywnością. Ich wyróżniająca inteligencja i brak skrupułów czyni z nich wzór szefów, którzy osiągają sukcesy bez względu na wszystko.

Zarabianie pieniędzy nie jest ich priorytetem. Cenią sobie pieniądze, gdy pozwala im to na uzyskanie upragnionej wolności lub daje możliwość podróżowania.

Numerologiczna 5 w domu

Pięć nie jest zazwyczaj najlepszym przykładem osoby rodzinnej. Ich witalność i chęć robienia rzeczy oznacza, że zazwyczaj nie ma ich w domu. Kiedy są młode, szukają wolności i zazwyczaj jako pierwsi wychodzą z domu. Są to bardzo niezależni ludzie i wolą mieszkać samotnie. Mają tendencję do rozrzutności i niewłaściwego wydawania pieniędzy.

Blaski i cienie piątki

Ich błyskotliwość i inteligencja czyni je innymi, ciekawymi i analitycznymi. Mają wielką wyobraźnię, są odpowiedzialne i schludne. Ich niezależność przejawia się pozytywnie, jeśli chodzi o samoocenę, nie potrzebują nikogo kto utwierdzałby je w pozytywnej ocenie własnej wartości. Z drugiej strony natomiast, ta niezależność może się odbijać negatywnie w ich relacjach miłosnych.

Są to ludzie, którzy potrzebują wolności, co zmusza ich do zachowania się w sposób lekceważący wobec innych ludzi. Są samolubni, pozbawieni skrupułów, aroganccy, bardzo złośliwi i mściwi. Zazwyczaj nie są one bardzo czułe i wyróżniają się tym, że nie są wierne w miłości.