Skip to content

Numerologia: 4

numerologia 4
  • Ciało niebieskie: Uran
  • Żywioł: Ziemia
  • Karma: Zorganizowanie
  • Znak zodiaku: Byk, Koziorożec, Panna
  • Kolor: Zielony
  • Karta Tarota: Cesarz
  • Kamień: lapis lazuli, bursztyn
  • Sławne czwórki: Leonardo da Vinci, Mark Twain, Donald Trump, Bill Gates, Brad Pitt, Nicole Kidman.
  • Zgodność innych liczb z 4: sprawdź numerologię partnerską

Czwórka ma silne poczucie porządku i wartości. To symbol praktyczności, lojalności i konserwatyzmu. Odznacza się walką z ograniczeniami, naukową mentalnością, dbałością o szczegóły, zdolnością do istotnych osiągnięć i pomysłowością organizacyjną.

Ma naturalne umiejętności zarządzania. Z drugiej strony, jej dbałość o szczegóły może być dla niej zgubna, bywa kłótliwa, uparta, powolna w działaniu, czasami zdezorientowana.

Znaczenie liczby 4

Numerologiczna czwórka symbolizuje to co stabilne, odpowiedzialne i uporządkowane. Jej astrologicznym odpowiednikiem jest Uran.

To osoby godne zaufania, wywiązujące się ze swoich zobowiązań i kierujące się zdrowym rozsądkiem. Nigdy nie uciekają przed problemami, przeciwnie, wiedzą jak się z nimi zmierzyć. Są wytrwałe, co wiąże się także z nieustępliwością i uporem, także w przekonaniach i postawach wobec innych.

numerologiczna-4

Czwórki są roztropne, nie ufają temu czego nie znają. Nie przepadają za zbędnym ryzykiem i wolą być konserwatywne w swoim postępowaniu niż otrzymać cios sentymentalny lub zawodowy.

Mają ogromne poczucie humoru, uwielbiają żartować. Postrzegane jako sarkastyczne i bardzo komunikatywne. Mają zdolność do wychwycenia temperamentu innych ludzi.

Osobowość numerologicznej 4

Czwórki są optymistyczne, odpowiedzialne, zachowujące w sobie głębsze uczucia. Angażują się we wszystko czego się podejmą i wytrwale dążą do odniesienia sukcesu. Są powściągliwe, uporządkowane i spostrzegawcze. Nie lubią niedomówień, same są bezpośrednie i cenią tę cechę u innych. Wyróżnia je zmysł praktyczny. Są szczere, dumne co czasem jest przyczyną tego, że zatracają się w swoich pomysłach, nie zwracając uwagi na innych.

Ich twórczy charakter jest obecny we wszystkich ich działaniach i odzwierciedla się we wszystkich obszarach ich życia. Lubią przestrzegać zasad i gardzą tymi, którzy tego nie robią. Są bardzo uporządkowane, choć lubią przygody i podróże.

Miłość i związki z numerologiczną 4

Ich uczciwość sprawia, że są bardzo przywiązane do swojej rodziny i wierne swojemu partnerowi. Lubią, gdy rzeczy są jasne i uciekają przed sytuacjami, które wywołują nieufność. Są bardzo roztropne we wszystkich swoich działaniach, co przekłada się na powściągliwość w poznawaniu ludzi. Jednak ich elokwencja i sarkazm podkreślają ich atrakcyjność.

Mają dobrze ułożone w głowie, stąd wszystko dla nich jest jasne, kiedy znajdują miłość. Są to bardzo oddane osoby i oczekują tego samego w zamian. Ich zdolności krasomówcze czynią ich bardzo atrakcyjnymi i nietrudno jest im się zakochać.

Numerologiczna 4 w pracy

Ich wytrwałość we wszystkim co robią, czyni z nich doskonałych pracowników. Przestrzegają wszystkich procedur i zasad, są skrupulatne i uporządkowane. Wzbudzają zaufanie u przełożonych, zyskując tym samym możliwość szybkiego awansu.

Bardzo prawdopodobne jest, że będą one działać w sektorach administracyjnych, związanych z prawem, ale także w sprzedaży, marketingu czy public relations. 

Numerologiczna 4 w domu

Liczba 4 jest osobą rodzinną i bardzo zaangażowaną. Jest odpowiedzialna i bardzo zaangażowana we wszystko co robi się w domu, jak również we wszystko, co się proponuje. Uwielbia planować rodzinne wycieczki. Lubi porządek i dobrze jej z rutyną.

Blaski i cienie czwórki

Numerologiczna 4 jest optymistyczna i rozsądna. To również osoby odpowiedzialne, dumne, wytrwałe. Lubią szczerość i klarowność we wszystkich aspektach ich życia. Wyróżnia je ich inteligencja, odwaga, wewnętrzna siła i wyrafinowane poczucie humoru.

Jednak czwórki potrafią być też aroganckie. Mają tendencję do spekulacji i wywoływania dramatów. Są niestabilne emocjonalnie, mają także wzmocnione poczucie winy i wyrzutów sumienia.