Skip to content

Numerologia: 3

numerologia 3
  • Ciało niebieskie: Jupiter
  • Żywioł:Ogień
  • Karma: Ekspresja
  • Znak zodiaku: Strzelec
  • Karta Tarota: Cesarzowa
  • Kolor: Żółty
  • Kamień: topaz
  • Sławne trójki: Salvador Dali, Frida Khalo, Fidel Castro, Shania Twain, Cameron Diaz, Christina Aguilera 
  • Zgodność innych liczb z 3: sprawdź numerologię partnerską

Numerologiczna 3 dzieli wiele cech z numerologiczną 1. Odznacza się niesamowitą bystrością umysłu, inteligencją, choć bywają też narcystyczne. Trójki to wyraz pasji i determinacji w dążeniu i osiąganiu swoich celów.

Liczba 3 to symbol ekspresji artystycznej, interakcji, wyróżniających umiejętności komunikacyjnych i towarzyskich. Są przyjazne, optymistyczne, radosne, cieszące się życiem, chociaż mogą odznaczać się powierzchownością i marnotrawstwem. 

Znaczenie liczby 3

Numer trzy symbolizuje ekspansję, a jej odpowiednikiem astrologicznym jest Jowisz. To osoby genialne, zaradne i z łatwością odnajdujące się w świecie sztuki. Z numerologiczną 1, dzielą niezwykłą sprawnością umysłową i obsesję na punkcie osiągnięcia tego, co postanowią, za wszelką cenę, nie myśląc o konsekwencjach ani o innych. 

numerologiczna-3

Numerologiczna 3 jest analityczna i uparta w swoich pomysłach, choć może również wykazać coś przeciwnego, brak zainteresowania czy definicji swoich celów.

Ma zdolność przenikania do każdego umysłu, jest wszechstronna, zazwyczaj dominuje w każdej sytuacji czy działalności, której się podejmie. 

Wyróżnia się dużymi zdolnościami twórczymi, ale brakuje jej zdolności do wdrażania tych pomysłów w praktykę. Trzy to liczba ekspresji, charakteryzuje osoby szlachetne, z wysokim poczuciem człowieczeństwa, co sprawia, że nie są obojętne na krzywdę innych, dyskryminację czy upokorzenie.

Osobowość numerologicznej trójki

Trójki mają bardzo zrównoważoną osobowość i znajdują się na środku tego co negatywne i pozytywne. Zazwyczaj spędzają czas na zastanawianiu się, kiedy dzieje się z nimi coś dobrego lub złego. Ich myśli związane są z wielkością, i wszystko co zamierzają zrobić, podejmują się tego z pełnym zapałem. Piękno włączają do wszystkiego czego się podejmą. Ich kreatywność czyni z nich osoby charyzmatyczne i bardzo kochane przez innych.

Natomiast rutyna, to coś co wywołuje u nich zniechęcenie i dlatego nawet jeśli wkładają dużo energii na początku działań, których się podejmą, szybko się wypalają i szukają nowych bodźców, które  pobudzą ich umysł i kreatywność. 

To osoby elokwentne, wesołe, które wyróżnia ich pozytywne nastawienie. Są duszą towarzystwa, z łatwością nawiązują kontakty i sprawiają, że inni czują się dobrze w ich otoczeniu. 

Przyjaźń jest jednym z fundamentalnych filarów w życiu trójek. I chociaż prowadzą wspaniałe życie towarzyskie to ich introspekcyjny charakter sprawia, że są mało zrozumiane i zazwyczaj nie są w pełni akceptowane takimi, jakimi są.

Miłość i związki z numerologiczną 3

Ich niestrudzona potrzeba poszukiwania nowych bodźców i wyzwań we wszystkich dziedzinach życia przyczynia się do tego, że w miłości nie są zbyt stabilne, a czasem nawet nie bardzo wierne. Ich elokwencja i zdolności krasomówcze pomagają im dość szybko zażegnać sporom i problemom. Numerologiczna 3 ma wyjątkową zdolność dostrzegania piękna i uroku u wszystkich ludzi.

Są oddane sobie i swojemu wewnętrznemu pięknu, więc trudno jest im otworzyć się na stabilny związek. Wyposażone w umiejętność uwodzenia,  bardzo przyjemnie się z nimi rozmawia. Są bardzo miłymi ludźmi i zatracają się w tym, co nieznane, podniecające i związane z nowymi emocjami.

Numerologiczna 3 w pracy

Ich zdolności twórcze, sprawność umysłowa i zdolność do angażowania się we wszystko, co ich motywuje i interesuje, sprawiają, że wiedzą, jak tworzyć dla siebie nowe możliwości pracy. Zazwyczaj odnoszą one sukcesy na polu zawodowym, choć bywa, że po rozpoczęciu projektu mogą szybko stracić zainteresowanie. 

Numerologiczna 3 w domu

Numerologiczna 3 jest bardzo rodzinna i towarzyska, dlatego w życiu, stale opiera się na przyjaźniach. Nie lubi monotonii i rutyny, dlatego zazwyczaj proponuje działania w każdych okolicznościach. Lubi porządek i czystość.

Blaski i cienie trójki

Osoby urodzone pod liczbą trzy oznaczają się dynamizmem i przezwyciężaniem trudności. Są elokwentne, życzliwe i uwodzicielskie. Mają wielki talent, charyzmę, kreatywność i poczucie humoru.

Z drugiej strony, brak im wytrwałości w inicjowanych przez nich działaniach. Często motywowane są wyłącznie własnym interesem, bywają zakłamane i mają tendencję do myślenia wyłącznie o sobie, zwłaszcza kiedy w grę wchodzą aspekty materialne. Czasami brakuje im wrażliwości, a ich sposób bycia może czyni ich nielojalnymi.