Skip to content

Numerologia: 1

numerologia 1
  • Ciało niebieskie: Słońce
  • Żywioł: Ogień
  • Karma: Niezależność
  • Znak zodiaku: Lew
  • Karta Tarota: Mag
  • Kolor: Czerwony
  • Kamień: bursztyn, diament
  • Sławne jedynki: George Washington, Napoleon Bonaparte, , Alfred Nobel, Ernest Hemingway, Martin Luther King, Jack Nicholson, Steve Jobs.
  • Zgodność innych liczb z 1: sprawdź numerologię partnerską

Jedynki w numerologii to uosobienie zdolności przywódczych, oryginalności, poczucia własnej wartości i samowystarczalności. To inicjatorzy działań. Numerologiczna jedynka odznacza się odwagą, determinacją i siłą charakteru. Jest w ciągłym ruchu, chętnie przejmuje inicjatywę, jest ambitna i chętna do podejmowania ryzyka.

Jednak może przytłaczać swoją stanowczością, impulsywnością i uporem. Choć z natury są życzliwe, to bywają również agresywne i egocentryczne.

Znaczenie liczby 1

Jedynka, dzięki swoim wibracjom jest jedną z najbardziej samowystarczalnych liczb. To symbol jedności, punkt, od którego wszystko się zaczyna. 

Symbolika numerologicznej 1 ukształtowana jest przez Słońce i dlatego charakteryzuje się jego mocą. To osoby silne, energiczne, posiadające wiarę we własne umiejętności, twórcze, ale także nadpobudliwe, indywidualistyczne i egoistyczne. Nie akceptują sprzeciwu czy narzucania im czegokolwiek. Chcą robić wszystko na swój sposób. Z trudnością przychodzi im przyznawanie się do popełnionych błędów.

numerologiczna-1

Numerologiczna jedynka odznacza się błyskotliwym i bystrym umysłem. Otwarta na nowe doświadczenia, kreatywna, działająca i pobudzająca do działania. Ma także silny i uparty charakter energicznego lidera, ale musi umieć się także kontrolować, aby ta energia nie zwróciła się przeciwko niej. To właśnie samokontrola jest kluczem do panowania nad swoim życiem. 

Uwielbia rywalizację, jest także wszechstronna i źle znosi rady i pouczenia.

Osobowość numerologicznej 1

Ich inteligencja i błyskotliwość powodują, że niektóre jedynki mają tendencję do poczucia wyższości. Ich entuzjazm, dynamizm i pełna życia osobowość sprawiają, że całkowicie oddają się temu czego się podejmą. 

Przywiązują też dużą wagę do tego co materialne. Pieniądze mają dla nich ogromne znaczenie, dlatego zazwyczaj nie cenią ludzi, którzy w swoim życiu żadnych celów materialnych nie mają.

Miłość i związki z numerologiczną 1

Niechętnie otwierają się na innych, zwłaszcza na sprawy prywatne i uczucia. Są raczej powściągliwe, choć w głębi duszy to osoby życzliwe i kochające. W miłości, ze względu na swoją dużą energię, są żarliwe.

Nie lubią czuć się uwiązane. To indywidualiści, którzy szukają kogoś, kto zaakceptuje ich takim, jakim są. Dlatego też, są tak selektywne w kwestii doboru partnera. Nie cechuje ich romantyzm, ale ich zdolność adaptacji sprawia, że życie z nimi jest całkiem przyjemne.

Żyją z pasją i intensywnie, ale to także osoby zazdrosne, choć zazwyczaj tego nie okazują. 

Numerologiczna 1 w pracy

Silny charakter i umiejętności przywódcze jedynki skłaniają ją do ciągłego dążenia do sukcesu, bez myślenia o innych. Czasami, aby zrealizować swoje cele, nie waha się wykorzystać innych dla własnych korzyści. Trudno jest jej zintegrować się z zespołem, ale błyskotliwość umysłu jedynki sprawiają, że zwykle odnosi wielki sukces zawodowy.

Numerologiczna 1 w domu

W środowisku rodzinnym, jedynki są zazwyczaj dobrymi rodzicami i uwielbiają wszelkiego rodzaju spotkania z rodziną i przyjaciółmi. Ich zapał do podejmowania wysiłku zawsze sprawia, że wypełniają swoje zobowiązania i zazwyczaj są bardzo wymagający, jeśli chodzi o punktualność.

Blaski i cienie jedynki

Jedną z rzeczy, które należy podkreślić w odniesieniu do liczby 1, jest jej siła, dynamizm i ambicja, która przenika wszystkie jej działania i cele. Jej wysoka inteligencja, intuicja i zdrowy rozsądek sprawiają, że jest osobą o dużych umiejętnościach biznesowych i łatwo przyciąga pieniądze. Ma wielkie pragnienie doskonalenia się każdego dnia i bezwarunkową miłość do swojej rodziny.

Jednak jej charakter zwycięzcy, czyni jedynkę samolubną we wszystkich swoich działaniach. Próbuje sprawować swoją władzę nad innymi, wierząc, że jest lepsza od wszystkich. Jej strach przed porażką sprawia, że jest podatna na depresję i melancholię. Jej zainteresowanie rzeczami materialnymi przewyższa wszystkie inne, a brak skrupułów sprawia, że prawie zawsze osiąga to, co zamierza robić w życiu. Ma tendencję do tęsknoty za przeszłością.