Skip to content

Kolory aury

kolory aury

Co to jest aura, skąd wiedzieć jaki ma kolor i co każdy z nich oznacza? 

Jeśli zadajesz sobie te pytania,to jesteś we właściwym miejscu. W tym poście wyjaśnię to, co wiedzieć o aurze warto, co oznacza każdy kolor aury, a także podzielę się dwiema metodami, które pomagają ten kolor ustalić. Dzięki temu dowiesz się więcej o tym co Twoja aura mówi o Twojej osobowości.

Co to jest aura?

Słowo aura pochodzi z języka greckiego aer oznaczającego „bryzę”. Definiowana jest jako energia świetlna lub pole elektromagnetyczne, które otacza wszystkie żywe istoty.

Aura jest kombinacją ciała eterycznego, emocjonalnego i fizycznego, jak również informacji naszej duszy. Jest związana z czakramami. Ponadto aura każdej osoby ma swój kolor. To właśnie kolor aury podpowiada jaka jest osobowość i samopoczucia jej właściciela.

Zazwyczaj rozciąga się od 30 cm do 1 metra od ciała fizycznego we wszystkich kierunkach, otaczając osobę wielowarstwowe „powłokę światła”.

Choć istnieją osoby, mające wrodzony dar widzenia aury lub potrafią tego dokonać poprzez wieloletnią pracę duchową, to dla większości z nas jest ona niedostrzegalna gołym okiem. Stąd musimy uciec się do pewnych metod, aby poznać kolor naszej aury i uzyskać dostęp do informacji, która reprezentuje naturę naszej duszy.

Sposoby na poznanie koloru swojej aury

Metoda lustra

Pierwszą metodą na poznania koloru swojej aury jest metoda lustra. Do przeprowadzenia całego procesu potrzebujesz tylko lustro i trochę spokoju.

Usiądź wygodnie na podłodze lub na krześle, tam gdzie będzie Ci najwygodniej. Przed Tobą, w odległości około 1,5 metra powinno znajdować się duże lustro.

Na chwilę zamknij oczy i oddychaj powoli. Ważne jest, abyś uspokoił i wyciszył umysł. Trudno jest zobaczyć aurę, myśląc o innych rzeczach. Dlatego skup się przez kilka minut wyłącznie na oddychaniu.

Kiedy poczujesz spokój i odprężenie, powoli otwórz oczy i spójrz w lustro na swoją twarz, ciągle oddychając powoli i miarowo. Kiedy osiągniesz stan całkowitego odprężenia zauważysz, że Twoje otoczenie zacznie świecić. To właśnie Twoja aura!

Ten zabieg może nie przynieść oczekiwanych rezultatów już za pierwszym razem. Spokojnie, tak się może zdarzyć. Po prostu, wykonaj go ponownie następnego dnia lub tak często jak będzie to konieczne. Aby móc zobaczyć pole auryczne trzeba osiągnąć inny poziom świadomości, co może nie być łatwe do uzyskania już po pierwszej próbie.

Na pewno będzie dużo prościej jeśli regularnie będziesz medytować. Jeżeli, pomimo całego wysiłku, nie uda Ci się zobaczyć aury, nie przejmuj się. Istnieje inna metoda, która Ci to ułatwi – numerologia.

Metoda numerologiczna

Jeśli chcesz poznać kolor swojej aury od razu i zrozumieć co ona mówi o Twojej osobowości, możesz skorzystać z metody numerologii.

Ta metoda pozwala na szybki dostęp do ważnych informacji dotyczących Twojego życia i osobowości. Dzieje się tak, ponieważ imię, które otrzymujemy przy narodzinach ma duży wpływ na to, jak będziemy się rozwijać i kształtować.

Minusem tej metody jest to, że nie widząc swojej aury nie możemy określić czy jest ona „zabrudzona”. Poza oryginalnym kolorem naszej aury, niektórzy ludzie promieniują w pewnych momentach swojego życia aurą o kolorach przygaszonych, takich jak: szary, brązowy lub inny stonowany odcień. To wskazuje na to, że w takiej duszy jest jakiś ból, ból który trzeba uzdrowić.

Zatem, jak poznać swoją aurę przez numerologię?

Obliczenie numeru własnej aury jest dość łatwe. Jedyne co należy zrobić, to sprawdzić każdą literę, na którą składa się na Twoje imię w poniższej tabeli i zapisać liczbę, która odpowiada każdej z nich.

Zapisz na kartce każdą z cyfr a następnie dodaj do siebie tyle razy, aż uzyskasz jednocyfrowy numer. I to właśnie będzie numer Twojej aury.

Dla jasności, przyjrzyjmy się poniższemu przykładowi.

Przyjmijmy, że masz na imię ANNA. W tym przypadku Twoje numery to 1 – 5 – 5 – 1. Jako że ich suma wynosi 12, ponownie musimy dodać liczby do siebie 1+2=3

Twój numer to 3.

Gdyby stało się tak, że wynik drugiej sumy również dałby liczbę dwucyfrową, proces sumowania należałoby powtórzyć.

Liczby te odpowiadają następującym kolorom aury:

  1. Czerwony [dowiedz się więcej o numerlogicznej 1]
  2. Pomarańczowy [dowiedz się więcej o numerologicznej 2]
  3. Żółty [dowiedz się więcej o numerologicznej 3]
  4. Zielony [dowiedz się więcej o numerologicznej 4]
  5. Niebieski [dowiedz się więcej o numerologicznej 5]
  6. Fioletowy [dowiedz się więcej o numerologicznej 6]
  7. Różowy [dowiedz się więcej o numerologicznej 7]
  8. Srebro
  9. Złoto

Znaczenie kolorów aury

Teraz, znając już swój kolor aury, możesz wiedzieć, jakie ma on znaczenie w Twoim życiu i jaką energią promieniujesz.

Czerwony

Silna i dominująca osobowość. Kolor ten ma atrakcyjną prezencję i wygląd; noszą go odważni pionierzy, nie bojący się ryzyka. To osoby energetyczne i uparte, fascynujące i pełne pasji, z niezwykłą odwagą.

Czerwony ma tylko jeden biegun i jest zorientowany pionowo w kierunku Ziemi, posiada zdolność adaptacji do świata. Jego główna funkcja skupia się na ciele materialnym i instynkcie przetrwania.

Ma poczucie fizycznej i psychicznej harmonii, w dobrym związku z naturą. Jest on ściśle związany z witalnością seksualną i ma potrzebę zaspokajania podstawowych potrzeb, takich jak jedzenie, woda i tlen. To czakram, który ma tendencję do pochłaniania energii planety.

Pomarańczowy

Aura tego koloru wyróżnia zrównoważoną osobowością, harmonię dopasowania umysłu i ciała. Należy do lojalnych, szczęśliwych i pozytywnych ludzi. Na ogół podejmują wyzwania, doświadczając chwili obecnej.

Jest dwubiegunowy, co oznacza, że jest zorientowana poziomo. Kolor ten związany jest z pożądaniem, fizyczną przyjemnością i radością życia, jest czakrą natchnienia serca. Jego cierpienie wynika z konfliktów związanych z życiem intymnym, zdradą i sporami sądowymi.

Żółty

To osoby urocze, wesołe, silnie magnetyczne, pewne siebie i bardzo kreatywne. Żółty rozwija intuicję i inteligencję. Ta aura zaszczepia indywidualną wolę, charyzmę i sprawność, a także odpowiada mocy i kontroli.

Symbolizuje czakrę splotu słonecznego. To poprzez tę czakrę zarządzamy swoimi emocjami i pragnieniem samo-potwierdzenia, jednocześnie będąc powiązanym z władzą i zdolnością podejmowania decyzji, a także bezpieczeństwem i poczuciem własnej wartości.

Jej energia ułatwia asymilację doświadczeń, ujawniając Twoje cele, aby pozytywniej wykorzystać osobistą energię. W konsekwencji, może to powodować nieśmiałość, poczucie daremności i niską samoocenę.

Zielony

Jest to kolor duchowej równowagi, pełnej samowiedzy i uczuć. Ci ludzie mają spójną logikę, więc trudno jest im przyjmować sugestie od innych.

Z drugiej strony, są oni niezwykle lojalni i bardzo przywiązani do swoich przyjaciół. Zielony, będący symbolem żyzności i zdrowia, symbolizuje również zdrową i dynamiczną osobowość, pełną miłości i współczucia.

Dzięki czakrze serca, przypisanej temu kolorowi, cieszymy się miłością, która jest nam dana, akceptując innych takimi, jakimi są, dając im miłość bez pytania o nic w zamian. To jednak zamyka się, jeśli w rodzinie jest jakiś konflikt z powodu porzucenia lub utraty bliskiej osoby.

Niebieski

To osobowość optymistyczna, idealistyczna, przystosowująca się, spokojna, przyjazna, z poczuciem odpowiedzialności, cierpliwa i zajęta rzeczami, które kocha. Kolor niebieski przekazuje uczucie macierzyństwa.

Dwubiegunowa i zorientowana poziomo. To czakra zdolności wyrażania intelektu, jasnej i szczerej komunikacji, słuchania i mówienia. Jest on również odpowiedzialna za komunikację ze światem eterycznym lub poza cielesnym.

Brak równowagi w tej czakrze może przejawiać się brakiem komunikacji lub niemożnością wyraźnego przekazania swoich idei i uczuć innym, co może powodować stres i introwersję.

Fioletowy

Nazwa odpowiadająca kolorowi fioletowemu na ogół pasuje do spokojnej i refleksyjnej osobowości, mądrej i kochającej, hojnej, sentymentalnej i artystycznej. Twórca dzieł sztuki, które trwają w czasie.

Jest zorientowana pionowo do góry, wskazując na Boga. To czakra rządzi korą mózgową i decyduje o otwarciu świadomości i rozwoju intelektu. Jego główne funkcje są ukierunkowane na wyższą wiedzę, stan, który wymyka się wszelkim opisowym możliwościom racjonalności, ale który może być zrozumiany i przyswojony tylko poprzez bezpośrednie doświadczenie.

Różowy

Różowy był uważany przez starożytnych filozofów za kolor mistyczny, ponieważ nie jest odcieniem żadnego innego i jako taki nie mógł być wyjaśniony ani zrozumiany. Różowa aura to charakter spokojny, wyrafinowany, skromny.

To kolor rzadko spotykany w aurze ludzi dogmatycznych lub agresywnych. Często ujawnia się u osób ceniących spokojne życie w pięknym i artystycznym otoczeniu. Ludzie z różową aurą będą wykazywać wielkie i trwałe oddanie.

Srebrny

Kolor srebrny stymuluje procesy kolorów w jego otoczeniu. Kolor ten jest prawie zawsze postrzegany w energiach łakomstwa, które dostarczają nam niezbędnej energii do przodu.

Srebrna aura wskazuje na stały, uduchowiony, ale niepewny charakter. Spotykana u ludzi, którzy są wszechstronni, aktywni i wdzięczni w kwestiach ruchu, języka, podróży, itp. Ale również u tych którzy często powierzchownie zajmują się wszystkim nie będąc ekspertami w żadnej dziedzinie.

Słabość, niestałość i zmieniające się nastroje są oczekiwane tam, gdzie dominuje kolor srebrny. Srebro jest metalicznym i odblaskowym kolorem, który ma właściwości ochronne.

Złota

Kiedy mówimy o kolorze złota, nie odnosimy się do odcieni ostrych, ale do odblaskowego koloru metalicznego charakterystycznego dla złotego metalu. Ten piękny kolor ma szczególny blask, gdy pojawia się w aurze.

Ten kolor jest obecny w przewodnich energiach i czakrach. Jego siła i jasna natura zapewniają ochronę i czystość, a wysokie wibracje oczyszczają. Oczyszczające właściwości złota mogą być wykorzystane w wizualizacji do oczyszczenia czakr i aury.

Aura o kolorach „zabrudzonych”: czarny, szary, brązowy

Kolory te nie pojawiają się w metodzie numerologicznej, ponieważ nikt nie posiada tego typu wrodzonej aury. Ale jeśli udało ci się zobaczyć Twoją aurę (lub ktoś ci powiedział, że ją widzi) i te kolory są są u Ciebie zauważalne, to znaczy, że coś w Tobie potrzebuje uzdrowienia.

Może trzymasz w sobie urazę, która nie pozwala iść Ci dalej, jesteś zbyt chciwy, albo trzymasz w sobie egoizm i nienawiść.

Jeśli te kolory pojawiły się jako plamy na Twojej aurze, poszukaj swojego naturalnego koloru i spróbuj skupić się na tych konceptach, aby poprawić kondycję aury i być szczęśliwym.